0

EVROLIGA: Micić spasao Efes, Himki savladao Milano!

Objavljeno: 14.11.19 u 20:22

Himki je na svom terenu savladao Milano rezultatom 87:79 u 8. kolu Evrolige. Dok je Micić vodio Efes do pobede nad Zenitom 88:83.

HIMKI – MILANO 87:79

Dobro je domaćin otvorio meč i imao kontrolu na samom početku. Sredinom prve četvrtine uspeli su Italijani da dođu do prednosti koja je do kraja iznosila šest poena.

Milano je odlično igrao u drugoj četvrtini i tokom cele druge četvrtine imali su kontrolu igre, a prednost je išla do devet poena prednosti. Na kraju poluvremena ipak uspeva Himki da spusti zaostatak na 47:51.

Pauza je prijala domaćinu koji je uspeo da dođe do preokreta sredinom četvrtine, a na kraju treće četvrtine Milano dolazi do izjednačenja 65:65.

Ipak, stalo je sve u napadu gostiju u poslednjem kvartalu, Himki je stekao i dvocifrenu prednost, te je na kraju upisao zaslužen trijumf.

Šved najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 24 poena, pratili su ga večeras sjajni Jerebko sa 19 poena, dvocifreni su bili i Buker sa 11, kao i Stefan Jović sa 10 poena.

U poraženom sastavu 16 poena Skole, 14 je dodao Majkl Rol, po 13 su ubacili NedovićRodrigez, dok je 11 dodao Vladimir Micov.

ANADOLU EFES – ZENIT  90:88

U drugom meču od 18:30 sastali su se Anadolu Efes i Zenit SanktPetersburg. Slavili su domaći košarkaši nakon uzbudljive završnice 90:88

Prvu četvrtinu je odlično otvorio domaći sastav održavali su prednost od šest do osam poena tokom većeg dela prve četvrtine, da bi na kraju Efes i dobio rezultatom 21:14.

Odlična igra nastavljena je i u drugoj deonici, a prednost domaćeg tima išla je dva puta do petnaest poena prednosti. Na poluvreme su igrači Efesa otišli uz dvanaest poena prednosti 42:30.

Treća četvrtina je bila najbolja po domaći tim koji je držao prednost od 20 poena tokom četvrtine, a u poslednju deonicu Atamanovi momci ušli su uz prednost 69:50

Ipak, u poslednjoj deonici proradio je napad gostiju koji su uveli meč u zanimljivu završnicu. Kako se meč bližio kraju spadala je prednost gostiju koji su u poslednji minut ušli sa zaostatkom od sedam poena, ali nisu imali snage za kompletan preokret, te je nakon penal završnice Efes slavio 90:88

Kod domaćina su Vasilije Micić je ubacio 24, Šejn Larkin 22 poena poena, Sanli Setač i Tibor Plejs postigli su po 13 poena. U Himkiju je Ostin Holi ubacio 26 poena, Gustavo Ajon je ubacio 21, a Anton Puškov 12 poena.