0

ABA LIGA: Pobeda Krke, Mega Bemaks poražen u derbiju začelja!

Objavljeno: 11.11.19 u 20:00

U pretposlednjem meču 6. kola ABA lige sastali su se Krka  i Mega Bemaks. Meč u je pripao  domaćinu koji je upisao novu pobedu.

Večeras je u Novom Mestu domaćin savladao ekipu Mega Bemaks rezultatom 74:69. Najefikasniji u timu domaćina bio je Marineli sa 15 poena, Đapa je postigao 14 poena, a Jošilo dva poena manje. U redovima Mega Bemaksa Mesiček je ubacio 15, a Simonović 14, dok je Atić ubacio 11 poena.

Gosti su dobro otvorili prvu četvrtinu. Imali su prednost od 6:o, a usledio je odgovor Ramljaka i Kozija koji su brzo doneli izjednačenje. Igrao se egal do poslednjeg minuta kada se Zadar odlepio na šest poena 27:21.

Dva puta je u drugoj deonici prednost domaćina išla do osam poena prednosti. Uspela je Mega poenima Stanićai Mesičeka da se vrati na dva poena zaostatka. Ipak, sačuvali su domaći prednost 42:39, a poene je postigao Tanasković za Megu.

Odličnim zakucavanjem Marka Simonovića u drugom minutu treće deonice mega uspeva da dođe do izjednačenja, a dva minuta kasnije i do prvog vođstva 47:49. Zadar je smogao snage u nastavku da ponovo uspostavi kontrolu nad igrom i trojkom Marinelija na minut pre kraja deonice došli su do dvocifrene prednosti 62:51.

Održavala je Krka prednost tokom poslednje deonice, a onda je trojkom Ašćerića i poenima Mešičeka sa linije za slobodna bacanja Mega uspela da se spusti na pet poena zaostatka. Atić je dodatno ‘zakomplikovao’ domaćinu poenima sa linije penala , a sa druge strane bacanja je pogodio i Jošilo za konačnih 74:69.

Krka – Mega Bemaks 74:69 (27:21; 15:18; 20:14; 12:16)

Krka: Kozi 12, Marineli 15, Škedelj 3, Stipaničev, Đapa 14, Fifolt 4, Balažić 4, Jošilo 12. Rakićević 3, Lapornik 2, Ramljak 5, Osolnik.

Mega Bemaks: Mišković 1, Atić 11, Marjanović 0, Ašćerić 10, Čarapić, Miljenović 5, Simonović 14, Cerovina, Macura 4, Tanasković 4, Stanić 5, Mesiček 15.