0

ABA LIGA: Igokea dobila derbi začelja

Objavljeno: 03.11.19 u 22:35

Košarkaši Igokee došli su do prve pobede u ABA ligi ove sezone, pošto su na svom parketu u Laktašima savladali Zadar rezultatom 79:71 (23:12, 13:23, 20:18, 23:18).

U okršaju dva tima koja su bila bez pobede u dosadašnjem toku sezone, za nijansu bolja bila je Igokea koja je odlično otvorila meč i sa 23:12 stekla dvocifrenu razliku.

Ipak, Zadar je u drugoj deonici odgovorio na isti način i na poluvremenu je domaćin imao samo pola koša razlike.

U trećoj je utakmica bila u egalu, pa je odluka pala u poslednjih 10 minuta i u tom periodu je Kinan Evans zablistao i odveo Aleksandrovčane do prvog trijumfa u sezoni.

Evans je završio meč sa 17 poena i pet asistencija, Kariniauskas je postigao 13, Savo Lešić je imao 12 poena.

U poraženom sastav Brajon Alen je poneo epitet najefikasnijeg pojedinca na utakmici sa 24 poena, dok je Keler imao ‘dabl-dabl’ sa 10 poena i 11 skokova.