0

NBA: Jokić van elementa, Bogdan tražio šut, pa asistirao, a Bjelica odličan u porazu Kingsa (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.19 u 09:22

U noći između nedelje i ponedljka odigrano je 11 mečeva u NBA ligi. Posebnu pažnju Srba privukao je jedan duel.

U ‘srpskom derbiju’ NBA lige sastali su se Sakramento Kingsi i Denver Nagetsi, gosti su slavili sa 101:94.

Prvu deonicu odlično su otvorili košarkaši Denvera. Te je prednost gostiju nakon četiri minuta iznosila 12:3.  Ipak su u drugom delu prve deonice Kingsi su uspeli da se vrate i izjednače 18:18. Do kraja deonice napravili su ‘kraljevi’ seriju od 10:2 i četvrtinu su dobili rezultatom 28:21.

Bogdanović je bio raspoložen na startu drugog perioda i sa dve asistencije Bjelice podiže prednost Kingsa na 33:24. Ipak, nesmotrena igra je koštala Kingse u narednih nekoliko napada, što Denver kažnjava i poenima Krega, Morisa i Grenta preokreće rezultat na 41:39. U nastavku se Jokić vratio i poentirao odmah po ulasku na teren, ipak, nije mogao da nađe prepoznatljivi ritam. Sa druge strane Kingsi su ‘rešetali’ sa svih pozicija, a trojku je postigao i Bjelica. Domaći su imali vođstvo na poluvremenu 53:47.

‘Izdao’ je Kingse šut te je Denver poenima Bartona i Herisa uspeo da uhvati priključak početkom treće deonice, a Jokić je nakon skoka u napadu doneo izjednačenje 65:65. Usledila je očajna epizoda Kingsa s obe strane parketa, previše „rupa“ u odbrani te isforsirani napadi koje Bogdanović nije uspevao da završi.

Tako Nagetsi uprkos odlasku Jokića na klupu zbog četiri penala zahvaljujući ofanzivnom skoku stižu do sedam poena prednosti 77:70 pred poslednji kvartal.

Nije to bio kraj agonije Kingsa. Mučili su se i u poslednjoj deonici, a Badi Hild nije opravdao epitet igrača koji je nedavno potpisao novi ugovor. Mučio ga je šut, a nije išlo ni Bogdanu od ruke poentiranje. Heris i Marej kaznili su sa druge strane promašaje i podigli prednost gostiju na +12 poenaprednosti. Smogli su snage Kingsi da minut pre kraja spuste na šest poena zaostatak, ali na kraju nova pobeda Nagetsa i četvrti poraz u sezoni za Sakramento Kingse.

Nikola Jokić je bio daleko od svog uobičajenog nivoa (prosek u prva dva meča 21,5 poena, 13,5 skokova i 7 asistencija), utakmicu je završio sa 9 poena (4/15 iz igre, 0/5 trojke) uz 13 skokova, po dve asistencije i ukradene lopte i jednom blokadom. Centar Denvera se mučio u reketu sa Rišonom Holmsom koji je predvodio Kingse sa 24 poena i 13 uhvaćenih lopti, ali je u završnici postigao jedan od ključnih koševa za +6 pred poslednji minut meča.‚

Nemanja Bjelica bio je raspoložen u redovima Sakramenta ubacio je 12 poena uz šest skokova i po tri asistencije i blokade, a Bogdanović je dobro otvorio prvu deonicu, ali ga u nastavku nije slušao šut, te je meč završio sa šest poena i isto toliko asistencija i jednim skokom manje.

Detroit – Indijana 96:94
Njujork – Čikago 105:98
Atlanta – Filadelfija 103:105
Toronto – Orlando 104:95
Hjuston – Oklahoma Siti 116:112
Milvoki – Klivlend 129:112
Nju Orleans – Golden Stejt 123:134
San Antonio – Portland 113:110