0
Košarka

NBA: Jokić već istakao ozbiljnu kandidaturu za MVP nagradu, Srbi večeras učinkoviti (VIDEO)

Objavljeno: 26.10.19 u 09:21

Devet utakmica odigrano je u NBA ligi u noći između petka i subote, a Srbi su se dobro pokazali.

Uzbudljiv meč viđen je u Denveru. Nagetsi su slavili protiv Finiksa, ali tek nakon produžetaka, rezultat je bio 107:108. Denver je dobio prvu četvrtinu rezultatom 15:21, a dobrom igrom nastavili su i u drugoj deonici. Dok je tim iz Arizone uspeo da se probudi u drugom poluvremenu i nakon uzbudljive završnice Sansi su izborili produžetke. Rubio je na tri poena zaostatka oprobao šut za tri, faulirao ga je Bizli, a Španac je uspeo da izjednači na 95:95. Na sličan način rešeno je i pitanje pobednika, sa linije za slobodna bacanja dva puta je prpecizan bio Marej, a Devin Buker je pošao na polaganje, a odličnu odbranu odigrao je Kreg.

Džamal Marej je postigao 27 poena, dok je Nikola Jokić zabeležio tripl-dabl sa 23 poena, 14 skokova i 12 asistencija. Keli Ubre je za Finiks ubacio 23 poena, Devin Buker 18.

Dalas Maveriksi su savladali Nju Orleans peliksanse rezultatom 123:116. U veoma uzbudljivoj utakmici Dalas je već u prvoj četvrtini uspostavio kontrolu. Tim iz teksasa vodio je nakon prve deonice 41:27. Ipak, do poluvremena uspeo je da se vrati Nju Orleans u meč i povede sa 64:72, a tek u završnici rešava Dalas pitanje pobednika.

Pelikansi još uvek igraju bez pomoći ‘rukija’ Ziona Vilijamsona. Brendon Ingram ubacio je 25 poena, po 16 su ubacili Derik Fejvors i Džoš Hart. Boban Marjanović nije igrao večeras, Luka Dončić je ubacio 25 poena, a poen manje ubacio je Kristaps Porzingins

Memfis Grizlisi poraženi su na domaćem terenu od Čikago Bulsa 102:110 i još uvek ne znaju za pobedu u novoj sezoni. Prva četvrtina bila je neizvesna, dok su se ‘bikovi’ rezultatski odlepili u drugoj deonici i na poluvreme otišli sa 13 poena prednosti. Memfis je smogao snage da do kraja treće deonice spusti na dva poena zaostatka, ali za preokret nije bilo snage.

Zak Lavin je u Čikagu postigao 37 poena, a Kobi Vajt 25, u timu Memfisa 23 postigao je Džaren Džekson, Brendon Klark postigao je 14, a Marko Gudurić ubacio je sedam poena za 17 minuta na parketu.

Sakramento Kingsi poraženi su od Portlanda rezultatom 122:112. Imali su u prvoj četvrtini gosti i sest poena prednosti, ali je do kraja deonice zaostatak sveden na dva poena. U ujednačenoj utakmici uspeo je Sakramento da povede na kraju treće četvrtine sa deset poena, ali to nije bilo dovoljno da ‘kraljevi’ slave. Ispustili su pobedu u poslednjih 12 minuta, a Trejblejzersi su upisali prvu pobedu u sezona.

Demijan Lilard ubacio je 35 poena, a Hasan Vajtsajd 22 u redovima Portlanda. Dok su se kod Kingsa istakli Dearon Foks sa 28, Badi Hild sa 21 poenom. Bogdan Bogdanović postigao je 16 poena za 28 minuta na parketu, a Nemanja Bjelica postigao je 9 poena uz 7 skokova.