2

ABA LIGA: Cirbes i Simonović srušili Partizan, Cedevita Olimpija i dalje bez poraza (FOTO)

Objavljeno: 26.10.19 u 19:42

U derbiju 4. kola ABA lige Cedevita Olimpija je u Stožicama pobedila Partizan 85:69 (24:21, 19:18, 15:18, 27:12) i nanela mu drugi poraz u sezoni.

Ne prija Partizanu vazduh u Sloveniji. Posle poraza u Kopru, četa Andree Trinkjerija pala je i u Ljubljani. Cedevita Olimpija slavila je na krilima Stipanovića, Simonovića i skokovima u napadu Cribesa 85:69.

Posle rezultatske klackalice u prvih pet minuta igre Cedevita se prva odlepia i povela sa lepih 24:15. Ipak, Partizan je do kraja prve deonice uspeo da se vrati na svega ‘minus tri’ – 24:21. Nosio je u tim trenucima crno-bele Gordić.

Četa Andree Trinkjerija je seriju nastavila i u drugoj deonici i posle 13:2 serije povela je 28:26. Novu rezultatsku klackalicu gledali smo sve do pred kraj prvog poluvremena, kada je dva minuta pre kraja Murić sa četiri poena i Boatrajt sa dva doneo prednost Cedevita Olimpiji 43:39 pred veliki odmor.

Treću četvrtinu videli smo veoma mali broj koševa, a crno-beli su ovu deonicu dobili sa 18:15 za svega ‘minus jedan’ pred polsednju deonicu 58:57. Odluka o pobedniku pala je sredinom četvrte deonice kada je Cedevita Olimpija napravila seriju 9:0. Razigrao se tada Miler, a pratio ga je Cirbes skokovima u napadu i poenima. Na kraju ubedljiv poraz Partizana 85:69.

Cedevitu su do pobede vodili Miler i Simonović sa po 15 poena, Stipanović je dodao 14, Cirbes 13, a Blažič 11. Kod Partizana se istakao samo Gordić sa 13 poena, Volden je imao 11, a Pejdž 10.

CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN 85:69

Dvorana: Stožice.
Gledalaca: 3.000.
Sudije: Belošević, Koljenšić i Porobić.

CEDEVITA O: Krušlin, Boatrajt 5, Krampelj, Hopkins 5, Vujačić, Murić 7, Miler 15, Balžič 11, Stipanović 14, Zagorac, Simonović 15, Cirbes 13.
PARTIZAN: Volden 11, Zagorac 7, Pejdž 10, Gordić 13, Parakhuski 2, Jaramaz 7, Veličković 3, Birčević 2, Janković 7, Tomas 4, Peiners, Mozli 3.