0

EVROKUP: Cedevita Olimpija prokockala veliku prednost i izgubila u Breši

Objavljeno: 16.10.19 u 23:30

Kompletirano je treće kolo Evrokupa. Cedevita Olimpija i dalje je bez pobede u tom takmičenju, iako je bila veoma blizu prvog trijumfa.

Tim iz Ljubljane doživeo je i treći poraz u Evrokupu, ovog puta u Italiji od Breše, iako je vodila u nekoliko navrata po 14 poena razlike.

Na poluvremenu je ta zaliha prepolovljena na 46:39, a potom je u drugom poluvremenu usledio preokret. Italijani su istopili zaostatak i u poslednjoj četvrtini slavili sa 23:14, a ukupno na kraju 78:71 (19:27, 20:19, 16:11, 23:14).

Domaćina su do preokreta i pobede predvodili Deandre Lensdaun sa 16 i Avudu Abas sa 15 poena.

Kod gostiju je najbolji bio Kodi Miler-Mekintajer sa 21 poenom, Jaka Blažič je imao 18, a srpsko krilo Marko Simonović je ubacio sedam poena i imao devet skokova.