3

PARTIZAN BROJAO DO STO: Crno-beli se sa dve pobede vraćaju iz Poljske!

Objavljeno: 08.09.19 u 19:07

Drugog dana MEZ Polaska turnira, Partizan NIS je savladao učesnika 7Days Evrokupa, ekipu Arke iz Gdanjska sa 67:100 (19:21, 11:26, 14:30, 23:23)

Košarkaši Partizana NIS su zabeležili i drugu pobedu u dva dana na MEZ Polska turniru u Vloclaveku. Nakon pobede protiv evroligaša, ekipe Makabija iz Tel Aviva, crno-beli su danas savladali I učesnika 7Days Evrokupa, ekipu Aseko Arke iz Gdanjska. U prvoj četvrtini, nakon izjednačene igre, Partizan NIS pred kraj deonice stiče minimalnu prednost, koju zatim u drugom period igre povećava na +17, koliko je iznosila prednost Parnog valjka posle 20 minuta igre (30:47)

U trećoj četvrtini, crno-beli su nastavili sa dobrom igrom u oba pravca, pa je prednost našeg tima iz minuta u minut rasla, a nakon 30 minuta, rezultat je glasio 44:77 u korist Partizana NIS. U poslednjoj deonici, šansu da zaigra je dobio i mladi Đorđije Jovanović, a konačan rezultat utakmice glasio je 67:100.

Crno-beli se u ponedeljak vraćaju u Beograd, a sledeću proveru će imati na turniru u Klužu, narednog vikenda. Pored Partizana i domaćeg Kluža, na turniru će učestvovati Mornar iz Bara i Fenerbahče.

Asseco Arka: Grin 8, Hamonds 11, Bostić 16, Žubarga 9, Žimanski, Emeloglu 5, Volozin 2, Malčik 2, Čerlonko 2, Kaminski 2, Apson 10, Vika

Partizan NIS Valden 13, Zagorac 20, Jovanović 6, Gordić 9, Jaramaz 13, Veličković 4, Janković 6, Tomas 8, Pejners 13, Mozli 8