0

BRAVO SRBIJO: Oslabljeni ‘orlovi’ osvojili Akropolis kup nakon produžetaka!

Objavljeno: 18.08.19 u 22:18

Reprezentacija Srbija pobedila je posle produžetka, u prepunoj dvorani OAKA u Atini, selekciju Grčke sa 85:80 i na taj način trijumfovala na 29. izdanju Akropolis kupa.

Većim delom meča naši reprezentativci su bili u rezultatatskom zaostatku, ali su sjajnom igrom u finišu stigli nadomak pobede. Ipak, otpor Grka definitivno je slomljen u dodatnih pet minuta. Na ovom meču u sastavu našeg tima nije bilo Nikole Jokića koji je još od ranije imao dogovor sa selektorom Aleksandrom Đorđevićem da se dan ranije vrati u Beograd zbog privatnih obaveza.

Prvu četvrtinu obeležila je izjednačena igra u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Oba tima su na samom početku prilično dobro šutirale za tri poena i forsirale nešto bržu igru. Na startu druge četvrtine Grci prave seriju 6:0, Srbija je više od četiri minuta bila bez poena iz igre što je domaći tim preko braća Adetokumbo iskoristio da se rezultatski odlepi – 31:23. Do kraja prvog poluvremena, koje je obeležila povreda grčkog pleja Atinaua, naši košarkaši nisu uspeli da smanje zaostatak – 38:31.

Selekcija Grčke bolje započinje i drugo poluvreme i u 23. minutu dolazi do dvocifrene prednosti – 45:35. Trojkama Bogdanovića i Bjelice, Srbija je ubrzo prepolovila deficit – 48:43. Popravio je naš tim odbranu i uhvatio rezultatski priključak u 28. minutu – 54:52, ali su Grci novom trojkom Tanasisa Adetokumba ponovo uspeli da se odlepe na krjau trećeg perioda. Nije odustajala Srbija. Borbenom i strpljivom igrom izabranici selektora Đorđevića posle dužeg vremena preko tandema Bogdanović – Bjelica dolaze u vođstvo u 37.minutu – 64:63. Usledila je trojka Bogdanovića, zakucavanje Milutinova, pa trojka Bjelice sa skoro devet metara za 72:64. Međutim, preko braće Adetokumbo Grci prave seriju 8:0 i 12 sekundi pre kraja izjednačuju – 72:72. Šut za pobedu sa zvukom sirene imao je Bogdanović, ali je iz teške pozicije bio neprecizan, tako da odluka o pobedniku odložena za produžetak.

I u dodatnih pet minuta vodila se žestoka borba. Srbija je uspela da povede 80:75, ali je za razliku od finiša četvrte deonice, ovoga puta stečenu prednost znala da sačuva i pretvori u trijumf – 85:80.

GRČKA – SRBIJA 80:85 (19:17, 19:14, 19:21, 15:20, 8:13)

GRČKA: Larencakis 5, Konjaris 2, Atinau, Kalatis 15, Burusis 10, Papajanis 4, Printezis 4, Vasilopulos 3, J. Adetokumbo 20, T, Atedokumbo 17, Mitroglu.

SRBIJA: Simonović 6, Bogdanović 28, Bjelica 18, Raduljica 2, Birčević, Milutinov 14, Micić 5, Gudurić 7, Jović 5, Marjanović.