0

EP ZA MLADE KOŠARKAŠICE: Srpkinje bolje od Portugalki

Objavljeno: 05.08.19 u 20:10

Ženska U20 reprezentacija Srbije, igračice rođene 1999. godine i mlađe, završila je pobedom protiv selekcije Portugalije grupnu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu koje se održava u Klatovu (Češka).

Izabranice selektora Miloša Pavlovića u okviru trećeg kola grupe “A” došle su do važnog trijumfa posle sjajne igre u drugom poluvremenu u kome su napravile veliki proekret. Naš mladi tim je posle prve dve četvrtine imao 13 poena zaostatka, ali je u nastavku zaigrao daleko bolje i hrabrom i borbenom, a pre svega kolktivnom igrom, došao do značajne pobede: Srbija U20 – Portugalija U20 58:54 (14:18, 11:20: 19:4, 14:12). Reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto u grupi “A” i u meču osmini finala koji je na programu u sredu igraće protiv trećeplasirane ekipe iz grupe “B”, poraženog iz duela Mađarske i Litvanije

U prilično izjednačenoj i tvrdoj prvoj četvrtini, Srbija je od samog početka bila u minimalnom vođstvu. Ipak, posle prvih deset minuta Portugalke su imale prednost 18:14 zahvaljujući dobrom šutu za tri poena. Nastavak igre prošao je u znaku rivalki koje su bile znatno preciznije tako da su u 18. minutu došle do 12 poena prednosti 35:23. Do kraja prvog poluvremena naš mladi tim nije uspeo da smanji zaostatak – 38:25.

Sa mnogo više energije i samopouzdanja zaigrale su srpske reprezentativke u drugom poluvremenu i u 27. minutu preko Mine Đorđević i Teodore Turudić smanjile na 42:38. Nastavio je naš tim u sjajnom ritmu, igrao žestoko u odbrani, a poenima Nevene Naumčev prešao u vođstvo na isteku treće četvrtine – 44:42. Sjajna Teodora Tudrudić pogodila je trojku u 35. minutu za 49:44 i još više podigla moral na ekipe. Nisu se ni Portugalke predavale, već su uspele da dođu do vođstva 52:51 na 80 sekundi pre kraja. Srbija je međutim odigrala odlično samu završnicu i stigla do konačnog tijumfa 58:54 – koji će joj mnogo značiti u nastavku šampionata.

SRBIJA U20: Katanić 4, Jelić 2, Dimitrijević, Vulović 1, Zukanović, Turudić 27, Jakovljević, Janković 3, Stojić 1, Olić, Đorđević 14, Naumčev 6.