0

KLS SUPERLIGA: Partizan rutinski do 10-0, pobedom napravljena uvertira za plej-of (FOTO)

Objavljeno: 30.05.19 u 19:48

Košarkaši Partizana savladali su Slobodu iz Užica u meču poslednjeg, 10. kola Superlige Srbije rezultatom 85:49 i tako takmičenje završili bez ijednog poraza.

Partizan je na početku meča predvođen Gagićem i Pejdžom stigao do 11:5, nakon čega se razigrao i Zagorac, vezao pet poena i doneo prvu dvocifrenu prednost svojoj ekipi, 19:9, a u strelce su se upisali još Vasilije Pušica i Aleksej Nikolić, te su crveno-beli prvu četvrtinu rešili u svoju korist 26:14.

Tu prednost su izabranici Andree Trinkijerija povećali na 17 poena najviše zahvaljujući Marku Pecarskom i Vanji Marinkoviću, a novom mini-serijom Pecarski i Gagić su doneli i ogromnih +20 (40:20) na 3:43 pre kraja poluvremena, dok su na odmro otišli sa 43:24. U oči je posebno upala dobra odbrana Partizana, pošto su dopustili samo 10 poena za četvrtinu.

Na poene Jaramaza nadovezao se Gagić za maksimalnih +21 (51:30), pa je, ako je bilo uopšte sumnje, ona nestala. Posustali su u tim momentima igrači tima iz Užica, razigrali su se domaći, nakon Nikolićevog pogotka za dva Zagorac je ubacio trojku, a potom mladi Pušica vezao čak tri pogotka van linije 6,75 za prednost od 25 poena pred završnih 10 minuta igre – 65:40.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do 8:13 pre kraja meča, kada je Jaramaz pogodio još jednu trojku, a bivši košarkaš Mege novim košem na semaforu je ispisao 70:40. Nastavili su da rešetaju, na dva poena Veličkovića nadovezao se Jaramaz trojkom uz faul (78:42), Tanasković je na asistencije Nikolića i Pecarskog povećao na 82:44, da bi meč bio okončan rezultatom 85:49.

Crno-beli su ovim trijumfom takmičenje u grupnoj fazi Superlige okončali bez poraza, dok je Sloboda poslednja u grupi B sa dve pobede i osam poraza.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je dvojac Gagić – Pušica sa po 13 poena, Jaramaz je ubacio poen manje a Zagorac 11. Sa druge strane, Slobodu je predvodio Dimitrije Nikolić sa 11, Petar Marić je ubacio 10 poena.

U polufinalnoj seriji Partizan će odmeriti snage sa FMP Železnikom, dok u drugom polufinalu će se za plasman u finale boriti Crvena zvezda i Mega Bemaks.