1

(FOTO: Euroleague/adidasngt.com/Dragoslav Zarkovic)

SJAJAN START: Megini juniori ubedljivi protiv Makabija

Objavljeno: 16.05.19 u 12:14

Juniori Mege su pobedom započeli učešće na Finalnom turniru juniorske Evrolige pošto su savladali Makabi sa 69:80 (18:24, 14:9, 17:25, 20:22).

Izabranici trenera Branka Milisavljevića su do pobede na startu Evroliginog ANGT turnira došli odličnom igrom krajem treće i početkom poslednje četvrtine kada su se odvojili na plus 14 i mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Aleksandar Langović sa 21 poenom i Marko Kljajević sa 19 dok je Marko Brekić postigao 15 poena. U ekipi Makabija se istakao Deni Avdija sa 27 poena.

Odličan start utakmice za Aleksandra Langovića koji je postigao prvih 11 poena za Megu. Sredinom perioda Mega je imala ‘plus sedam’, 8:15, ali Makabi uspeva da dođe do egala. Finiš četvrtine je pripao Megi koja je posle deset minuta igre imala prednost 18:24 uz 15 poena Langovića. Kljajević vezuje devet poena na početku druge četvrtine pa Mega stiže do dvocifrenog vođstva. Ipak, usledila je serija promašaja Mege u napadu, koje je Makabi iskoristio i smanjio minus samo na poen, 32:33 za Megu na poluvremenu.

U trećoj četvrtini se opet igralo u serijama, prvo je Mega povela osam razlike, pa je Makabi serijom 10:0 preuzeo vođstvo, da bi Mega novom serijom obezbedila prednost od devet poena pred poslednju četvrtinu, 49:58. Početkom četvrte četvrtine Bumbić je sa nekoliko asistencija razigrao saigrače, Mega se odvojila na plus 14 i mirno privela meč kraju za konačnih 69:80.

Narednu utakmicu juniori Mege igraju u petak od 9 ujutru protiv Bajerna dok je u subotu od 11 sati protivnik litvanski Žalgiris. Najbolje plasirane ekipe iz obe grupe će se sastati u finalu u nedelju od 10 sati.

Makabi: Jankovic, Levin, D. Sahar 4, Atias 15, Aharoni 10, N. Sahar, Rinski, Gadot, Avdija 27 (14 skokova), Hajun 13.

Mega: Musić 4, Paunović 3, Milojević, Kljajević 19 (9 skokova), Agoč, Bumbić 7 (7 asistencija), Langović 21 (10 skokova), Andrić 4, Marković, Brekić 15, Kovačević, Mušikić 7 (7 skokova).