0
Košarka

NBA, PLEJ OF: Hjuston na 2-2, ‘Grčko čudovište’ dovelo Seltikse na rub ambisa (VIDEO)

Objavljeno: 07.05.19 u 09:16

U noći između ponedeljka i utorka odigrane su dve utakmice NBA plej ofa. Hjuston je izjednačio na 2-2 u seriji, dok je Milvoki stigao do 3-1 protiv Bostona.

Kada je Golden Stejt pobedama u Oklandu stigao do 2-0, činilo se da Roketsima preti „čišćenje“, ali je Hjuston na svom parketu uspeo da veže dve pobede i dođe do izjednačenja.

Prvu četvrtinu dobio je Golden Stejt 28:25, ali je već u drugoj Hjuston stavio do znanja da ne namerava da se preda dobivši je 36:26, i na to su se Roketsi nadovezali u nastavku meča. Sredinom treće četvrtine imali su 17 poena viška, no uspeo je Golden Stejt da se vrati u igru dovoljno da nakon promašenog slobodnog bacanja Džejmsa Hardena 11 sekundi pre kraja Stiv Ker pozove tajm-aut, nakon kog su prvo Durent, a zatim i Kari promašili šuteve za produžetak. Konačan rezultat postavio je Kris Pol sa linije penala, 112:108.

Fantastičan je bio Džejms Harden sa 38 poena, uz 10 skokova. Erik Gordon je dodao 20, Pi Džej Taker tri manje uz takođe 10 skokova.

Kod Voriorsa istakao se Durent sa 34 poena, Kari je imao četiri manje, a Grin 15 poena i 10 skokova. Naredni meč na programu je u noći između srede i četvrtka na parketu Golden Stejta.

(Youtube/ Ximo Pierto)

Milvoki  je pobedom u TD Gardenu 113:101 stigao do 3-1 u seriji, pa će na svom parketu imati priliku da okonča seriju i plasira se u finale Istoka.

Boston je seriju otvorio brejkom, ali je Milvoki uzvratio prvo dobivši meč na svom parketu a potom dva puta savladavši Seltikse na njihovom terenu.

Seltiksi su dominirali u prvoj četvrtini, dobili su je 30:22, a potom u drugoj stekli i 11 poena viška. Milvoki je uzvratio, do kraja poluvremena prišli su na 49:47, a potom u drugoj polovini treće četvrtine od rezultata 67:67 napravili seriju 13-3, u završnih 12 minuta povećali je i na 15 poena, i tako stigli do 3-1 u seriji.

Sjajnu partiju pružio je Janis Antetokumpo ubacivši 39 poena, od čega 17 u završnici meča, dodao je 16 skokova. Pratio ga je Hil sa 15 poena, Bledso i Midlton su dodali po 13.

Kajri Irving je zabeležio dabl dabl sa 23 poena i 10 asistencija, dok je Al Horford brojao do 20 poena.