0

EVROLIGA: Hanga doneo pobedu Barsi, serija ide u Kataloniju (VIDEO)

Objavljeno: 19.04.19 u 21:32

Košarkaši Barselone savaldali su Anadolu Efes na gostovanju u Turskoj u drugom meču četvrtfinalne serije Evrolige 74:72 čime su seriju izjednačili na 1-1 pred selidbu u Kataloniju.

Barseloan je početkom druge deonice imala devet poena viška, ali je domaći sastav napravio preokret i došao do sedam poena viška sredinom treće četvrtine (54:47). Održavali su vođstvo sve do same završnice četvrtine kada je Barselona uspela da preokrene na 62:59, a potom dodatno poveća prednost na 71:64 preko Ertela.

Odličan je bio Micić u tim momentima, vratio je Efes u igru i doneo preokret (72:71), ali je Hanga pogotkom u samoj završnici doneo trijumf Kataloncima.

Micić je ubacio 15 poena uz četiri asistencije, tri poena manje od Larkina.

Hanga je kod pobednika brojao do 17, Ante Tomić je ubacio četiri manje.