0

EVROLIGA: Žalgiris razbio Darušafaku, Makabi produbio krizu Himkija

Objavljeno: 22.03.19 u 20:53

Odigrana su prva dva meča večerašnjeg programa 28. kola Evrolige, a pobede su zabeležile ekipe Žalgirisa nad Darušafakom, odnosno Makabija nad Himkijem.

Žagiris je na svom parketu već početkom meča pokazao da se ne šali, prvu četvrtinu su dobili 22:18 ali je ta razlika povećana na ogromih 19 poena pošto su drugu deonicu rešili u svoju korist 27:12, pa im je preostalo da u drugom poluvremenu samo privedu meč kraju.

Na kraju, 91:67 i 13. pobeda za „zelene“ iz Litvanije.

Čak pet košarkaša imalo je dvocifren učinak, prednjačio je Brendan Dejvis sa 13 poena, po 12 su ubacili Tompson, Volters i Milaknis a poen manje Grigonis.

Kod Darušafake najbolji je ibo Evans sa 14 poena.

Himki je protiv Makabija igrao kako bi prekinuo seriju od pet poraza, nakon prvih deset minuta imali su devet poena prednosti, ali je Makabi odgovorio silovito, preokrenuo do kraja prvog poluvremena, a potom u drugom poluvremenu, u krajnje siromašnoj utakmici (Makabi dobio drugo poluvreme 36:32) , uspeo je „ponos Izraela“ da sačuva to vođstvo i zabeleži trijumf.

Majkl Rol je ubacio 17 poena, koliko i Aleksej Šved, ali je košarkaš Makabija imao podršku O’Brajanta sa 16, Kaloiara sa 13 i Parga sa 12.

Sa druge strane, Šveda je ispratio samo Miki Džordan sa 14, dok je Malkolm Tomas ubacio 12.