0

ABA LIGA: Budućnost na pogon Bitadzea savladali Cibonu pred borbe u plej-ofu (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.19 u 20:56

Košarkaši Budućnosti savladali su u pretposlednjem duelu ligaškog dela regionalnog šampionata ekipu Cibone.

Gosti su imali dobru priliku da aktuelnog šampiona iznenade u ‘Morači’, ali su na kraju poklekli te su poraženi rezultatom 91:82 (26:21, 19:24, 21:23, 25:14).

Izabranici Jasmina Repeše bolje su ušli u ovu utakmicu, ali Zagrepčani im nisu dozvoljavali da naprave značajniju razliku i rezultat su držali na ‘klackalici’. Nešto bolja druga deonice bila je bolje kada su u pitanju gosti , a na veliki odmor nakon drugog perioda se otišlo sa nerešenim rezultatom. Treća četvrtina bila je slična kao i prve dve dok košarkaši Budućnosti dodaju gas u poslednjih pet minuta utakmice i dobrom igrom pre svih Norisa Kola i Goge Bitadzea stižu do 16. pobede u sezoni.

Sjajno veče imao je gruzijski centar Goga Bitadze koji je nanizao 24 poena uz četiri skoka i odličan procenat šuta od 80 odsto. Njega je pratio Erl Klark sa 15 poena, a dvocifren je bio i Noris Kol sa 11 poena. U sastavu Cibone najviše poena je postigao Marko Ljubičić, 17, dok je Bilinović imao 11 uz pet asistencija.