EVROLIGA: Baskonija razbila Himki, fenomenalna treća četvrtina Španaca

Objavljeno: 08.03.19 u 22:18

Španski tim slavio je rezultatom 104:86.

U 25. kolu Evrolige Baskonija je upisala novi trijumf, predvođena sjajnim Vinenstom Poirerom i Johanesom Vojtmanom.

Veći deo prvog kvartala protekao je u znaku egala, ali je pred kraj tog perioda Baskonija uspela da napravi mini seriju i pobegne na pet poena razlike. Za nijansu bolji je do poluvremena bio ruski tim koji je uspeo da nadoknadi zaostatak, pa je rezultat na velikoj pauzi bio 41:40 za Himki.

Potom je usledila verovatno i najbolja četvrtina Baskonije u ovoj sezoni. Španci su za deset minuta igre tokom trećeg perioda ubacili čak 38 poena! Himki ne da nije imao adekavatan odgovor na ovakvu igru domaćina, već su u tim minutima ruski igrači izgledali kao da su grogirani. Baskonija je u trećoj četvrtini rešila utakmicu, a poslednjih deset minuta su protekla bez iznenađenja.

Vinsent Poirer i Johanes Vojtman su imali izvrsne role, Poirer je utakmicu završio sa 18 poena i 11 skokova, dok je Vojtman bio blizu tripl-dabla pošto je imao 16 poena i po devet skokova i asistencija. Malkolm Tomas je na drugoj strani imao 19 poena, Toni Kroker 18, a Aleksej Šved 15.