0
Evroliga

EVROLIGA: Micov i Nedović savladali Makabi (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.19 u 00:29

Košarkaši olimpije iz Milana savladali su na svom terenu Makabi Tel Aviv. U veoma zanimljivoj utakmici 23. kola domaći su u završnici uspeli da prelome meč u svoju korist.
Domaći tim otvorio je meč prvim košem. U nastavku je viđena neizvesna borba. Smenjivali su se u vođstvu, a nijedna ekipa nije imala veću prednost od 3 poena. Prva deonica završena je sa dva poena prednosti za Makabi 20:22.

Identična igra viđena je i u drugoj deonici. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a nijedna nije imala prednost veću od 2 poena. Džejms Majk sa jedne, a Skot Vilbekin nosili su igru svojih timov na leđima.

Četvrtina je završena 47:47. Makabi je na početku treće deonice imao prednost od 47:50, a Armani je nekoliko napada kasnije preokrenuo i stvorio prednost od 3 poena, koju u nastavku nije ispuštao, te možemo reći da je treća četvrtina bila prekretnica za ceo meč.

Domaći tim imao je na kraju trećeg dela 5 poena prednosti, ali je deonica završena sa 64:62. U poslednjem delu tvrde odbrane na obe strane sa dosta grešaka, ali je Olimpija iskusno čuvala svoju prednost stečenu u trećem delu, te je na kraju uspela da slavi sa 87:83.

Najbolji u redovima Olimpije bili su Džejms Majk sa 19 poena, Kurtis Džerels imao je 16, a 15 je postigao Džef Bruks. U redovima ‘ponosa Izraela’ istakli su se Skoti Vilbekin sa 20 i Majkl Rol sa 16 poena.