NBA: Jokić prekinuo crnu seriju Nagetsa, Dončić blizu tripl-dabla (VIDEO)

Objavljeno: 12.02.19 u 09:14

Posle tri uzastopna poraza, Denver je noćas upisao trijumf.

Nagetsi su bili bolji od Majamija i slavili sa 103:87.

Odlično su iskontrolisali utakmicu košarkaši Majkla Melouna i vodili skoro celim tokom meča. U prvih par minuta prednost je bila na strani Hita, ali već od sredine prve četvrtine pa do kraja utakmice je velikom većinom vodio Denver. Majami je u finišu poluvremena imao jedan dobar nalet i vođstvo, ali je na pauzi ipak vodio Denver.

Nagetsi su se sredinom treće deonice odlepili i na dvocifren plus, da bi prednost veoma brzo došla i do maksimalnih plus 20. Najbolji u timu Nagetsa bili su Nikola Jokić i Malik Bizli sa po 23 poena, dok je srpski centar imao i 12 skokova. Džastis Vinslou je na drugoj strani bio najbolji sa 12.

(Izvor: YouTube/FreeDawkins)

Dalas nije uspeo da upiše novu pobedu pošto je puno bolja bila ekipa Hjustona koja je slavila sa 120:104, ali je novi sjajan meč imao Luka Dončić. Slovenačkom reprezentativcu su dve asistencije falile za tripl-dabl, imao je 21 poen i deset skokova.

Iako su Portland Trejlblejzersi igrali sjajno noćas, nisu imali rešenje za tandem Pol Džordž Rasel Vestbruk, te je Oklahoma pobedila rezultatom 120:111. Obojica iz redova Tandera imala su tripl-dabl učinak, a Džordž je postavio i novi lični rekord kada je broj poena u jednoj utakmici u pitanju. On ih je ubacio čak 47, dok je imao i 12 skokova i deset asistencija, dok je Vestbruk utakmicu završio sa 21 poenom, 14 skokova i 11 asistencija.