0

FOTO Screenshot

EVROKUP: Niko im nije davao šansu, ali je Ritas u top 8!

Objavljeno: 06.02.19 u 20:13

Iako Ritasu nisu davane velike šanse da će proći grupu ekipa iz Viljnusa pobedom nad Monakom uradila je upravo to.

U utakmici u kojoj pobednik nosi sve domaća ekipa bolje je odgovorila pritisku i ubedljivo savladala ekipu iz Monaka. Najzaslužniji za podvig domaćina bio je Denis Sili koji je ubacio 21 poen.

Ritas je u prvoj četvrtini pokazao da neće biti lak zalogaj i da je plasman dalje dovoljno podgrejao apetite domaćih košarkaša. Nakon prve deonice Ritas je imao 11 poena prednosti na svom kontu, bilo je 25:14. Izabranici Adomaitisa Dainiusa nastavili su u istom tempu i u drugoj deonici koju su dobili sa 21:15.

Najneizvesnije je bilo u trećem periodu. Domaći su održavali prednost, ali je u toj četvrtini igrano koš za koš i Ritas je tu deonicu dobio sa 26:24. Spao je intenzitet igre u poslednjem delu, gosti su se pomirili sa porazom i ispadanjem iz Evrokupa, te je uz dozu dobre odbrane Monako sveden na samo 15 poena. Konačan rezultat bio je 90:68.

Uz odličnog Denisa, dobru rolu imao je i Artjem Parahomski koji je ubacio 18 poena. U redovima Monaka 17 poena postigao je Elmedin Kikanović