0

FOTO Screenshot

EVROKUP: Častan oproštaj Ulma

Objavljeno: 05.02.19 u 22:43

U utakmici F grupe između Ulma i Asvela slavili su domaći. Uprkos što je važio za velikog favorita, Asvel je ubedljivo poražen rezultatom 86:68.

Asvel je odlično startovao, na semaforu je nakon tri minuta stajalo 5:8, rezultat koji je bio aktivan više od tri minuta. Gosti su imali vođstvo tokom prvih šest minuta, a prvo izjednačenje 11:11 bilo je tri i po minuta pre kraja. U nastavku je vladala rezultatska neizvesnost, kada je Šiling poenom sa linije za slobodna bacanja doneo prednost, a minut kasnije, dvojkom je prednost uvećao Evans. Prednost na kraju deonice imali su gosti 19:24.

Druga deonica u potpunosti je pripala domaćim košarkašima koji su zaigrali dosta ozbiljnije u napadu i četvrtinu završili sa 8 poena prednosti. Uz dosta neizvesnosti odigrana je treća deonica, koju su dobili gosti sa 3 poena razlike.

Ulm je u završnici „nagazio“ u petu brzinu i protivniku dozvolio da ubaci samo 11 poena tokom cele četvrtine. Utakmica nije imala rezultatski značaj, ali su se domaći košarkaši časno oprostili od Evrokupa

Najefikasniji u domaćem timu bili su Džavonte Grin i Akpinar Ismet, koji su postigli po 17 poena. U gostujućoj ekipi Mantas Kalnietis zabeležio je 16, 10 je postigao Alek Ažinsa