0

ABA LIGA: Božić i Žorić na ‘ABA debiju’ doneli produžetak Zadru, Litl pobedu

Objavljeno: 04.01.19 u 22:16

Veliku priliku su igrači Olimpije propustili, pogotovo u finišu četvrte deonice.

Rezultatom 84:80 je Zadar porazio Olimpiju na svom parketu.

Olimpija je loše ušla u utakmicu i uspela da ubaci samo 16 poena u prvih deset minuta. Period slabije igre slovenačkog tima nije iskoristio Zadar koji je tada imao svega plus četiri. Do poluvremena je Olimpija uspela da se vrati, a na pauzi je bilo 39:37 za domaćina.

U trećoj deonici prilično slabiji tempo, neefikasna igra rezultirala je sa ukupno 31 poenom koliko je viđeno za ceo kvartal. Olimpija je stigla do preokreta u poslednjoj četvrtini i odlične prilike za pobedu, ali je Luka Žorić sjajnom igrom u ABA-ligaškom debiju Zadra na kraju meča doneo produžetak hrvatskoj ekipi.

Dodatnih pet minuta je bolje iskoristio domaći tim i stigao do bitne pobede.

Mario Litl je bio najbolji u timu Zadra sa 21 poenom, dok je Kvame Von postigao 15, a Luka Božić 13. Lapornik je postigao 18 poena, a Lazić 17.