0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Cedeiviti hrvatski derbi, Zagrepčani nastavili seriju (VIDEO)

Objavljeno: 29.12.18 u 21:07

Hrvatski derbi između Cedevite i Zadra odigran je u okviru 13. kola ABA lige, a slavili su Zagrepčani 83:72.

Sjajna serija Cedevite sa Slavenom Rimcem, osam vezanih pobeda u regionalnom takmičenju. Nova žrtva Cedevite bio je Zadar. U prvoj četvrtini moglo se naslutiti da tim iz Zagreba neće imati većih problema protiv ekipe sa Jadrana. Ipak, gostu su odigrali maestalnu drugu deonici, slavili sa 27:17 i uveli utakmicu u neizvesnost. Cedevita je u drugom poluvremenu pokazaal zrelost, pogotovo u poslednjoj četvrtini kada je posle rezultata 59:57 na kraju slavila sa 11 poena prednosti.

Cedevitu je do pobede vodio Ramljak sa 26 poena, Kobs je dodao 14, a Kuk 11. Kod Zadra Božić je ubacio 17 poena, a Von 16.