0

EVROKUP: Zvezdina ‘dupla pobeda’ nad Galatom, pukla ‘stotka’! (FOTO)

Objavljeno: 19.12.18 u 19:43

Košarkaši Crvene savladali su Galatasaraj rezultatom 100:83 i tako prvu fazu Evrokupa završili na trećem mestu, iza Monaka i Andore.

Zvezda je nastupila bez Mohameda Fajea i Ognjena Dobrića. Od početka susreta bilo je jasno da ni Galatasaraj ni Zvezda nemaju rezultatski imperativ, odbrane maltene nisu postojale, a Galatasaraj je tokom čitave prve četvrtine kontrolisao dešavanja na parketu, posle uvodnih pet minuta rezultat je bio 14:13, a na prvu pauzu ekipe su otišle uz rezultat 26:26, iako je Galatasaraj imao četiri poena viška na ulasku u poslednji minut.

Serija crveno-belih nastavljena je u drugoj deonici, pa je posle 8-0 gostujući sastav poveo 30:26. Arapović je primakao Galatu, ali je Simanić trojkom ostavio Zvezdu u vođstvu, 33:32.

Poveo je još jednom Galatasaraj trojkom Herisona, i to je bilo sve što su košarkaši turskog tima uspeli da urade na ovom meču.

Kada je Beron uzvratio pogođenom trojkom, potom i Simanić svojom trećom doneo 42:38 Zvezdi, a zatim Lazić trojkom i Odžo sa penala povećali na „+7“, bilo je jasno da su crveno-beli ipak mnogo bliži pobedi.

Na poluvremenu je rezultat bio 49:42, a košakaši Zvezde u ritmu sa kraja prvog poluvremena zaigrali su i početkom drugog. Simanić trojkom, posle Reglend sa linije za slobodna bacanja povećali su na 13 poena prednosti, 60:47. Galatasaraj je prišao na osam poena minusa u 25. minutu, što je nateralo košarkaše Crvene zvezde da se trgnu, ponovo odu na dvocifrenu razliku. Poslednji „juriš“ domaći sastav imao je u pretposlednjem minutu treće deonice serijom 8-0, ali je ubrzo Kešelj pogodio za dva, pa za tri, i crveno-belima doneo 79:68.

Još jednom je Galatasaraj pokazao znake života u uvodnim momentima poslednje deonice, kada su serijom 4-0 došli na 79:72, no kao po nepisanom pravilu odgovor je bio praktično momentalan, Simanićeva rampa i tri slobodna bacanja Berona doneli su 83:72.

Šest minuta pre kraja meča Ege Arar, centar Galatasaraja je posle duela sa Odžom doživeo povredu i iznet je sa parketa uz bolnu grimasu, a igrači Milana Tomića u nastavku susreta povećavali su prednost, da bi na kraju stigli i do sto ubačenih poena za konačnih 100:83.

Najefikasniji je bio Beron sa 20 poena, Reglend je pogodio dva manje ali je imao i 12 asistencija.

Sa druge strane, nerešiva enigma za Zvezdu bio je Hejs sa 30, ali nijedan saigrač nije bio raspoložen, pa je Galatasaraj na kraju ubedljivo poražen.