0

EVROLIGA: Dabl-dabl Radičevića u pobedi nad šampionom Jadrana, Bajernu pripao neizvestan finiš protiv Žalgirisa

Objavljeno: 14.12.18 u 22:50

Srpski internacionalac bio je igrač utakmice u pobedi Gran Kanarije od 95:85 nad ekipom Budućnosti.

Nikola Radičević je utakmicu završio sa 12 poena, 11 asistencija i četiri skoka za nešto više od 20 minuta igre.

Bolje je španski tim ušao u utakmicu, a prednost je ekspresno počela da raste u drugoj deonici gde su Podgoričani i izgubili utakmicu. Budućnost je igrala nepovezano u tom delu meča, a prednost bi bila još veća da uz zvuk sirene Alen Omić nije pogodio daleku trojku. U drugom poluvremenu se igrao egal, da bi Podgoričani veoma dobro odigrali poslednjih deset minuta, što nije bilo dovoljno da se vrate.

Najbolji je u timu Aleksandra Džikića bio Edvin Džekson sa 15 poena, dok je Omić ubacio 12.

Neizvesno je bilo u Minhenu gde je Bajern sa 88:84 pobedio Žalgiris. Veoma neefikasan start utakmice sa ukupno 30 poena u prvoj deonici, da bi tempo porastao u nastavku i do poluvremena je već bilo 46:38. U nastavku dosta bolja igra litvanskog tima koji je do kraja imao priliku da pobedi, ali je odlučila mirnija ruka domaćih igrača u finišu.

Ubedljivo najbolji bio je Derik Vilijams sa 27 poena, dok su po 11 imali Vladimir Lučić, Stefan Jović i Nihad Đedović. Sa druge strane Brendon Dejvis je postigao 21 poen, dok je Leo Vesterman imao 19.