0

NBA: Jokić na dva skoka od novog tripl-dabla, fenomenalni Marjanović – najbolji u porazu Klipersa 13 i po minuta (VIDEO)

Objavljeno: 06.12.18 u 09:18

Srpski centri imali su značajnu ulogu u svojim ekipama noćas u NBA ligi.

Denver je sa 124:118 savladao Orlando, dok su rezultatom 96:86 Klipersi poraženi od Memfisa.

Malo je Jokiću falilo da i ove noći upiše tripl-dabl, tačnije dva skoka, ali ipak jedna sjajna partija srpskog centra u duelu sa Crnogorcem Nikolom Vučevićem. Nagetsi su veoma dobro ušli u meč, ali u ništa lošijem ritmu nisu bili ni ‘mađioničari’ koji su uspeli da uhvate priključak krajem prve četvrtine u kojoj je Denver imao čak i plus 12.

To je ujedno bila najveća prednost na celoj utakmici pošto se u nastavku igrao egal. Denver je do pobede stigao tek boljom igrom u produžetku.

Za 35 minuta na parketu, Nikola Jokić je imao 12 poena, 13 skokova i osam asistencija, dok je na drugoj strani dabl-dabl imao i Vučević koji je postigao 24 poena i uhvatio 15 skokova, ali je imao samo četiri asistencije tako da mu je za tripl-dabl falilo više.

(Izvor: YouTube/FreeDawkins)

Sjajnu utakmicu odigrao je Boban Marjanović koji je bio najbolji u porazu Klipersa noćas, dok Miloša Teodosića nije bilo na parketu. Srpski centar je za svega 13 i po minuta igre bio na pragu dabl-dabl učinka sa čak 19 poena i osam skokova.

Već u prvom poluvremenu se moglo naslutiti da će se ekipa iz Los Anđelesa teško izvući u ovoj utakmici. Klipersi su u prvoj deonici ubacili samo 15 poena, prednost je do poluvremena rasla a u jednom momentu sredinom druge deonice bilo je i plus 16. Klipersi su međutim uspeli da se vrate i preokrenu u trećoj deonici u kojoj se igrao egal. Na ulasku u poslednju su čak i vodili, ali je na kraju dosta bolje odigrao Memfis.

(Izvor: YouTube/House of highlights)