1

EVROLIGA: ‘Brejk’ Bajerna usled furiozne igre u poslednjoj četvrtini

Objavljeno: 22.11.18 u 23:23

Košarkaši Bajern Minhena napravili su ‘brejk’ i slavili trijumf na gostovanju Gran Kanariji rezultatom 89:74.

Tim Dejana Radonjića veliku priliku da ostvari trijumf u gostima iskoristio je na terenu debitanta u Evroligi, gde je već palo nekoliko favorita, ali je Bajern baš zrelo odigrao i slavio prilično ubedljivo.

Od početka je Bajern bio u blagom plusu, a domaćin se držao u meču tokom celog prvog poluvremena. Čak je španski tim preokrenuo rezultat u trećoj deonici i nagovestio novo iznenađenje, ali fantastična poslednja četvrtina je rešila meč.

Bajern ju je dobio sa čak 28:12, a razigrali su se gotovo svi igrači minhenskog tima. Najefikasniji je na kraju bio Maodo Lo sa čak 22 poena, a pratio ga je Derik Vilijams sa 20 koševa.

U poraženom taboru istakli su se Ondrej Balvin i Markus Erikson sa po 15 ubačenih poena.