0

NBA: Marjanović slab u porazu protiv Portlanda, Teo malo na terenu, Golden Stejt se opekao (VIDEO)

Objavljeno: 09.11.18 u 09:02

Svega četiri meča odigrana su u najjačoj ligi sveta, a na parket su izašla dva srpska košarkaša, bez većeg učinka.

Oslabljeni LA Klipersi nisu imali šta da traže na teškom gostovanju u Protlandu. Blejzersi su na kraju slavili sa 116:105, mada je neizvesnost trajala sve do sredine poslednje deonice kada je domaćin napravio 13 poena razlike.

Lilard je predvodio Portland do pobede sa 25 ubačenih poena, Mekolum ga je pratio sa 23, dok je bosanski reprezentativac Nurkić dodao 16 poena uz devet skokova. Boban Marjanović je na parketu proveo 13 minuta, ubacio je četiri poena (2-5 iz igre) uz četiri skoka i jednu asistenciju. Miloš Teodosić je igrao svega četiri minuta, premalo za ozbiljnu statistiku, jedan šut za tri poena i jedan skok. Kod tima iz Los Anđelesa istakli su se Vilijams i Galinari sa po 20 poena.

Milvoki je napravio senzaciju večeri tako što je u San Francisku demolirao Golden Stejt. Na kraju 134:111 za Bakse. Dovoljno je samo reći da je gost od treće četvrtine pa sve do pred kraj poslednje deonice vodio sa 25 plus poena razlike. Nerešive enigme za odbranu ‘ratnika’ bili su Bledso sa 26 poena i Adetokumpo sa 24 poena. Tompson je sa druge strane dodao 24 poena, Durent je stao na 17, a Kari na svega deset koševa uz očajne procente šuta.

Boston je kao gost posle produžetka slavio protiv Finiksa 116:109, a meč je obeležio Irving sa 39 poena uz sedam skokova i šest asistencija.