0

EVROLIGA: Dramatičan finiš i pobeda Fenerbahčea u Vitoriji

Objavljeno: 09.11.18 u 22:45

U poslednjoj utakmici šestog kola Evrolige Fenerbahče je ostvario petu pobedu u sezoni na gostovanju Baskoniji rezultatom 74:72.

Očekivao se neizvestan meč između ova dva rivala i to smo i dobili. Prvo poluvreme nije naznačavalo nikakav rasplet, budući da je rezultat konstantno bio u egalu. Tako je na velikoj pauzi rezultat bio 33:33.

Baskonija je ta koja je prva stekla osetniju zalihu i u samom finišu treće deonice je stigla do plus sedam, kada je bilo 55:48.

Međutim, tim Željka Obradovića vrlo brzo je uzvratio udarac. Uspeo je da izjednači pet minuta pre kraja, a zatim i preokrene, što je psihološki ‘ubilo’ domaći sastav.

Junaci tog preokreta bili su Điđi Datome i Žofri Lovernj, koji su meč završili sa 16, odnosno, 15 postignutih poena. Jan Veseli, Nikola Kalinić i Kostas Slukas ubacili su po devet.

U timu Baskonije, Diop je imao 17, Šengelija 15, a Garino 10 koševa, ali su ostali njihovi saigrači bili slabiji, pogotovo u završnici kada se lomio meč.