EVROKUP: Nakon Partizana, Barani nisu uspeli da savladaju i Unikahu

Objavljeno: 17.10.18 u 20:56

Španski tim je danas bio bolji i slavio rezultatom 96:85.

Bronson Kenig bio je najbolji iz redova crnogorskog šampiona sa 19 poena.

Od samog starta utakmice stekao se utisak da će Mornar teško izaći na kraj sa dosta kvalitetnijom ekipom iz Malage. Do poluvremena je Unikaha već imala dvocifreni broj poena prednosti, dok su Crnogorci u trećem kvartalu uspeli da zaustave nalet gostiju. Na ulasku u poslednji kvartal je Unikaha vodila sa plus šest, ali Mornar nije uspeo da preokrene u završnici te je na kraju prednost ostala na strani Španaca.

Uniks je na svom parketu u potpunosti nadigrao tim Torina i slavio sa 92:78. Italijani su već nakon deset minuta igre imali prenost od 25 poena razlike. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 31:6 i to je praktično bio kraj za italijanski tim koji je znatno podigao ritam i ubacio više poena od Rusa u svakoj narednoj deonici, ali uzalud.

Rejmar Morgan je sa 25 poena bio najbolji u pobedi svog tima, dok je Koton Tekel dao 18 za Torino.