0

KLS: Zvezda dobila rivala, FMP u finalu KLS

Objavljeno: 03.06.18 u 20:04

Košarkaši FMP Železnika plasirali su se u finale Superlige savladavši Borac iz Čačka u majstorici rezultatom 77:56.

Od samog početka meča FMP je nametnuo svoj ritam, vodili su „panteri“ tokom cele prve četvrtine, koju su dobili 25:22.

U drugoj je tim iz Čačka uspeo u četvrtom minutu da izjednači na 27:27, ali je tu sve stalo kada je gostujući tim u pitanju.

FMP se ponovo odlepio, do kraja druge deonice zadržao je prednost sa kraja prve, a onda je usledio pravi raspad u gostujućoj ekipi.

Katastrofalna treća četvrtina i samo devet postignutih koševa Borca najavilo je kraj, a potom je usledila još gora četvrtina, u kojoj su Čačani do poslednjeg minuta ubacili samo dva poena?!

Na kraju, FMP, koji takođe nije briljirao, trijumfovao je sa 21 poenom razlike, pa će protiv Crvene zvezde pokušati da dođe do šampionske titule.

Najefikasniji je bio Odžo sa 22, Pot je dodao 14, dok je kod Borca duo Prlja-Đoković brojao do deset.

Finale se igra na tri dobjene utakmice, a početak serije zakazan je za četvrtak u dvorani „Aleksandar Nikolić“. Drugi i treći meč su na programu 9, odnosno 12. juna.