0

NBA: Golden Stejt i Filadelfija u polufinalima, Seltiksi ponovo vode (VIDEO)

Objavljeno: 25.04.18 u 09:06

U noći između utorka i srede saznali smo još po jednog učesnika polufinala na ‘Istoku’ i ‘Zapadu’.

Bez Karija na terenu Golden Stejt je prejak za San Antonio. Na kraju 4-1 u seriji i pobeda 99:91 za plasman u polufinale ‘Zapada’. ‘Ratnici’ su pitanje pobednika rešili u trećoj četvrtini kada su imali maksimalnih ‘plus 16’ – 77:61. Sparsi su do kraja uspeli samo da ublaže poraz. Voriorse su do pobede vodili Durent sa 25 poena i Tompson sa poenom manje. Sa druge strane ‘mamuzama’ nije pomogao ni dabl-dabl Oldridža 30 poena i 12 skokova.

U polufinale ‘Istoka’ plasirala se Filadelfija koja je protiv Majamija slavila 104:91, tačnije 4-1 u seriji. Nerešiva engima za odbranu Majamija bio je Redik sa 27 poena, Embid je dodao 19 poena i 12 skokova. Kod Majamija su se istakli Olinjik sa 18 poena, Džonson sa 16 koševa i Dragić sa 15.

Boston je posle dva vezana poraza najzad trijumfovao protiv Milvokija 92:87 i sada je u seriji 3-2 za Seltikse. Rezultat nije bio ubedljiv, mada je domaćin od prvog do poslednjeg minuta vodio, a imao je i 16 poena prednosti u trećoj četvrtini. ‘Prva puška’ Bostona bio je Horford sa 22 poena i 14 skokva, dok je Rozijer dodao 16 poena. Kod Milvokija je Midelton ubacio 23 poena, Parker 17, a Adetokumpo 16 poena uz deset skokova.