4
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Kakva Zvezda? Strašna Zvezda! Crveno-beli blago rečeno razneli Cibonu

Objavljeno: 12.03.18 u 19:55

Košarkaška selekcija Crvene zvezde više nego dominantno završila je ligaški deo takmičenja u regionalnoj ligi, pošto je u 22. kolu ABA lige savladana Cibona rezultatom 107:69.

Praktično od prvog napada Zvezda je zaigrala frenetično, Lazićeva trojka označila je početak šuterske škole crveno-belih koja je okončana pogotkom Stefana Jankovića u poslednjim momentima meča, što je bila ukupno 17. trojka crveno-belih na današnjem meču,

A između toga, posle vođstva od 6:0, prva osetnija prednost stigla je sredinom prve četvrtine košem Lesora za 15:6, a do kraja četvrtine porasla je i na deset poena – 24:14.

Nastavila je Zvezda u tom ritmu do sredine prvog poluvremena i 40:21, kada je Cibona uspela da napravi seriju 12-2 i priđe na 42:33. Ipak, nisu mogli više od toga, pošto je tim Dušana Alimpijevića odgovorio i na poluvreme otišao sa 48:36, da bi u drugom poluvremenu crveno-beli praktično samleli goste, što se najbolje osetilo u trećoj četvrtini, kada su primili samo 17, a ubacili čak 34 poena.

Razlika je išla i do 40 (102:62), a prednjačio je Dilan Enis, koji je crveno-bele predvodio sa čak sedam ubačenih trojki.

Sjajni su bili i Lesor sa 16 poena i sedam skokova, Dobrić sa 15, Feldin sa 12, Bjelica sa 10…

Jedino se u strelce nisu upisali Kešelj i Antić, koji nisu ni igrali.

Što se Cibone tiče, najbolji je bio Ularević sa 13.

Zvezda je tako prvi deo ABA lige završila sa 19 pobeda i tri poraza, i u plej-ofu će odmeriti snage sa barskim Mornarom u polufinalu, uz prednost domaćeg terena.