0

ABA LIGA: ‘Stotka’ u Baru, Mornar deklasirao MZT

Objavljeno: 11.03.18 u 20:45

Mornar je opravdao ulazak u plej-of ABA j.t.d. lige još jednom ubedljivom pobedom nad MZT-om iz Skoplja rezultatom 106:75.

Može Mornar i bez Uroša Lukovića. Može makar protiv ‘fenjeraša’ MZT-a iz Skoplja, koji je ipak najgori tim u ligi, pa i nije merodavan. Međutim, barem je poslužio kao dobar trening Baranima uoči plej-ofa u kom će igrati protiv Crvene zvezde.

Večeras je već prva četvrtina sve rešila. U uvodnih 10 minuta igre Mornar je postigao čak 29 poena, primio svega 13 i do poluvremena otišao na 20+ razlike.

Sve nakon toga bilo je rutinsko privođenje utakmice kraju i popunjavanje statističkih kolona jer je krajnja razlika iznosila 31 poen – 106:75.

Najefikasniji na ovom meču bio je igrač gostujućeg sastava Simonovski sa 27 poena, dok je Jure Lalić ubacio 22. Ipak, makedonski tim je igrao u rotaciji sa samo devet igrača i nije mogao da parira domaćinu.

U pobedničkom taboru istakao se Pavić sa 25, 15 je dodao Rajli-Ros, 14 Vranješ, a Mugoša je postigao 13 poena.