0

HRVATSKA U ŠOKU: Komšije doživele i treći poraz u kvalifikacijama, autsajder slavio u Zadru

Objavljeno: 23.02.18 u 20:15

Posle dva vezana poraza u prvom ‘prozoru’ kvalifikacija, Hrvati su danas doživeli i treći.

Hladan tuš za domaću publiku u Zadru koja je očekivala laku pobedu, a dočekala poraz nakon neizvesne završnice.

Od Hrvata su večeras bili bolji Rumuni koji su slavili rezultatom 58:56. Utakmica na mali broj koševa i jedna veoma bleda partija hrvatskog nacionalnog tima. Iako okosnica tima Hrvatske nije igrala, kako je i slučaj sa ostalim reprezentacijama u ovim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, Hrvati su protiv Rumunije bili veliki favoriti.

Od samog starta igrao se egal, da bi potom u drugom kvartalu Hrvatska prešla u vođstvo usled veoma loše igre Rumuna koji su za deset minuta ubacili samo pet poena. Međutim takav loš period Hrvatska nije u potpunosti iskoristila, a Rumunija se već u trećoj četvrtini vratila. Ponovo je bilo izjednačeno, a domaći tim nije iskoristio nekoliko prilika da se odvoji. Neizvesna završnica je bila neibežna, na sedam sekundi do kraja su Hrvati faulirali Kacea za bacanja. Rumunski košarkaš je pogodio jedno, u sledećem napadu je Krušlin pokušao da trojkom donese pobedu svojoj reprezentaciji, ali je lopta izašla iz koša.

Kuci je sa 15 poena bio najbolji u pobedničkom timu, dok je Emanuel Kace meč završio sa 13 poena i 14 skokova. Perić je na drugoj strani ubacio 19 poena, a Žorić je imao 11.