0

EVROLIGA: Valensija slomila Himki posle rovovske borbe, Makabi brojao do 111 u Milanu

Objavljeno: 26.01.18 u 23:00

Košakraši Valensije su na domaćem terenu uspeli u finišu da slome tim iz Podmoskovlja i upišu trijumf rezultatom 85:83, u meču 20. kola najelitnijeg evropskog takičenja.

Utakmicu u Španiji obeležila je rovoska i potpuno izjednačena borba dve ekipe, gde je najveća prednost nekog tima iznosila sedam poena, koliko je domaćin imao nakon sedam minuta meča (18:11).

Ipak prva četvrtina završena je vođstvom Himskija od 24:23, a preostalih 30 minuta protekao je u velikoj borbi, gde je utkamica prelomljena tek u samom finišu.

Dva minuta pre kraja rezultat je glasio 81:80 u korist Valensije, koja je poenima Grina i San Emeterija došla do krucijalne prednosti od pet poena, na minut ipo pre kraja.

Domaćin je ovo vođstvo uspeo da sačuva do kraja i tako upiše svoju sedmu pobedu u Evroligi, dok je Himki ostao na koti od 11 pobeda.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Tibor Plais sa 15 poena uz devet skokova, Erik Grin je dodao 11, dok je Alberto Abalde meč završio sa 10 poena.

Kod ruskog tima najviše se istakao Aleksej Šved sa 22 poena, pratio ga je Tajler Honejkat sa 15, dok se Džejms Anderson zaustavio na 12 poena. Naš Stefan Marković je meč završio sa sedam poena, osam asistencija i tri skoka.

U poslednjem meču večeri Makabi je na gostovanju u Milanu bio bolji od Olimpije, rezultatom 111:102, došavši tako do svoje 11 pobede u Evroligi.

„Ponos Izraela“ je tokom čitave utakmice održavao rezultatsku prednost, koja je na dva minuta pre kraja trećeg kvartala iznosila i maskimalnih plus 18 (79:61).

U poslednjih 10 minuta tim iz Tel Aviva je preneo prednost od 13 poena koju je uspeo da sačuva do kraja, uprkos tome što je u na menje od dva minuta pre završetka susreta domaćin prišao na 102:98.

Najefikasniji u redovima izraelskog tima bio je Noris Kol sa 19 poena, poen manje je ubacio Dešon Tomas, dok se Pjer Džekson zaustavio na 16 poena.

Kod Milana prednjačio je Džordan Tiodor sa 22 poena, dok je Arturas Gudaitis dodao 18.