6

EVROKUP: Partizan poražen u Francuskoj

Objavljeno: 31.10.17 u 22:10

Košarkaši Partizana vraćaju se pognutih glava iz Francuske, pošto su na gostovanju Limožu prekinuli seriju dobrih rezultata – 92:83 (22:18, 25:23, 24:27, 21:15).

Iako je Partizan poveo košem Vilijams-Gosa, ubrzo je trojkom Hauarda, a potom i Žaitea Limož stigao do 7:2. Ipak, Gos, Šalić i Pecarski su vratili goste iz Beograda u igru, no još jedna trojka Hauarda, pa dobra rola Hejsa doneli su 18:10. Nakon poena Milera, te nešto bolje igre Partizana, rezultat je bio 22:18.

Zaigrali su crno-beli solidnu odbranu, a nameran faul Morensija doneo je Mileru šansu da sa linije za slobodna bacanja smanji dodatno prednost. Ipak, samo jedan poen iz tog napada, a potom i koš domaćin doneli su pet poena viška, ali je Stevanović trojkom smanjio na 24:22. Igralo se potom koš za koš, a nakon tehničke greške Šalića, te promašaja Milera i Stevanovića poveo je Limož 31:24, što je probudilo goste, koji su napraivli seriju 7:0 i stigli do izjednačenja.

Iako su imali šansu da povedu, nisu je iskoristili, a Limož je zaigrao nešto bolje, pa je poluvreme okončano 47:41.

U drugo poluvreme Partizan je ušao nešto bolje raspoložen u napadu, ali je na pogotke Gosa i Šalića Butei odgovorio trojkom. Rezultat se kretao sa 54:49 na 56:53, a trojkom Marinkovića prvo je rezultat poravnat na 58:58, da bi Gavrilović i Čakarević doneli prednost 63:61.

Usledila je serija 8-0 Limoža, pa su, nakon prednosti 69:63, četvrtinu priveli kraju rezultatom 71:68.

Trojka Hauarda na samom početku poslednje deonice kao da je predskazala razvoj situacije. Igrali su dobro Miler i Gos, ali nisu bili dovoljni. Nije imao Miroslav Nikolić rešenje za Kouklina, koji je uprkos svoje četiri lične greške odigrao sjajno, pa se francuski tim ponovo odvojio na 80:72, a trojkom Gibsona otišli su na 84:72, i do kraja bez većih problema sačuvali prednost – 92:83.

Butei je predvodio domaći tim sa 21 poenom, Džaiteh je ubacio 18, dok je kod Partizana najbolji bio Miler sa 17, Gos je ubacio tri manje.

Naredni meč crno-beli igraju protiv Crvene zvezde u okviru ABA lige, dok u Evrokupu dočekuju Lokomotivu.

Limož – Partizan 92:83 (22:18, 25:23, 24:27, 21:15)

Dvorana: Palata sportova. Sudije: Emin Mogulkoč (Turska), Ana Panter (Nemačka), Semen Ovinov (Rusija)

Limož: Ingliš , Bazile, Konklan 11, Žaite 18, Hejs 9, Morensi 8, Gibson 12,Karter 4, Hauvard 9, Ebo, Cerbo, Butej 21.

Partizan: Miler 17, Vilijams Gos 14, Tadić, Aranitović, Marinković 14, Pecarski 4, Gavrilović 10, Andrić, Čakarević 9, Stevanović 7, Šalić 8.