0
Evroliga

TURNIR NA KRITU: Makabi u finalu, Uniks pao posle triler završnice

Objavljeno: 22.09.17 u 19:39

Danas je startovao eminentni košarkaški turnir na Kritu, a u prvom meču dana sastali su se ekipe Makabi Tel Aviva i Uniksa iz Kazanja.

“Ponos Izraela“ je nakon uzbudljive završnice i produžetka slavio rezultatom 101-100 (17:26,24:26,22:12,22:21,16:15).

Uniks je doro ušao u meč i nakon prve deonice imao je prednost od devet poena razlike. Odbrana Makabija nije bila na nivou, baš kao ni u većem delu prošle sezone. Ipak, ekipa Nevena Spahije se konsolidovala u drugom poluvremenu i ušlo se u egal završnicu. Makabi je trojkom Rola u poslednjim sekundama meča obezbedio produžetak.

U dodatnih pet minuta Uniksu nije bilo dovoljno ni +7 da obezbedi mesto u finalu. Rusi su imali i poslednji napad, ali šut Džamara Smita za tri poena nije bio precizan.