0
Evrobasket 2022

EUROBASKET: Rusija strepela u finišu, Hrvati ubedljivo potvrdili drugo mesto

Objavljeno: 07.09.17 u 15:23

Reprezentacija Rusije pobedila je Veliku Britaniju rezultatom 82:70, a Hrvatska Češku sa 107:69.

Iako su neki pomislili da će Rusija porazom od Velike Britanije predati Srbiji prvo mesto i sebi podariti treću poziciju i izbegavanje Španije do eventualnog finala, to se nije dogodilo.

Istina, imala je ‘zbornaja komanda’ velikih problema protiv Britanaca tokom 38 minuta, a meč su prelomili u poslednjem kada su došli do možda i prevelike konačne razlike od 12 poena.

Velika Britanija je dva minuta pre kraja imala dva poena zaostatka i napad možda i za vođstvo, ali je presudilo neiskustvo, u kontri je Aleksej Šved pogodio svoju šestu, a ukupno 14. trojku za Rusiju i meč je bio prelomljen.

Na kraju je najplaćeniji igrač Evrolige ubacio čak 30 poena, podelio osam asistencija i bio ubedljivo najbolji pojedinac utakmice. Na drugoj strani Klark je imao 21, a Olaseni 19 koševa.

GRUPA D

Rusija – Velika Britanija 82:70 (23:16, 20:15, 18:23, 21:16)

RUSIJA: Šved 30, Baburin 0, Fridzon 14, Ivlev 0, Antonov 0, Zubkov 5, Kvostov 5,  Mozgov 11, Voroncevič 11, D. Kulagin 0, M. Kulagin 0, Kurbanov 6.

VELIKA BRITANIJA: Dan-Akodo 0, Džonson 7, Mokford 2, Lorens 0, Okerafor 5, Klark 21, Mari 10, Boateng 2, Nelson 4, Ačara 0, Olaseni 19, Džozefs 0.

U prvoj utakmici dana grupe C Hrvatska je deklasirala Mađarsku sa 38 poena razlike, a kada je rezultat 107:69, nije teško pogoditi kako se odvijao meč.

Česi su se držali na 15-20 poena razlike tokom druge i treće četvrtine, a poslednja deonica pripala je Hrvatima rezultatom 29:9, kada su pre svega odbranom, a zatim i brzim napadom stvorili najveću razliku.

Ponovo je najbolji među ‘kockastima’ bio Bojan Bogdanović, strelac 25 poena, dok je kod Čeha najistaknutiji bio Auda sa 19 ubačenih poena.