0

NBA: Golden Stejt pregazio Jutu za finale konferencije (VIDEO)

Objavljeno: 09.05.17 u 09:07

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa savladali su Jutu Džez i u četvrtom meču polufinalne serije 121:95.

Dan nakon što je Klivlend obezbedio plasman u finale Istočne konferencije, stigao je odgovor sa Zapada – Golden Stejt je, blago rečeno, pregazio Jutu i bez većih problema, osmom pobedom u nizu, stigao do finala Zapadne konferencije.

Koliko su nadmoćni bili košarkaši Voriorsa možda najbolje govori podatak da su prvi period dobili sa čak 22 poena razlike – 39:17.

Juta je uspela da se vrati i da smanji prednost gostiju na pet poena sredinom treće četvrtine, ali ne i da preokrene rezultat, pa je četvrta utakmica serije završena 48-minutnim vođstvom Golden Stejta.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kari sa 30, Tompson je ubacio 21, Grin 17 a Durent 18. Sa druge strane, Hejvard je ubacio 25, dok je Mek dodao 18.

Voriorsi će u finalu konferencije igrati sa boljim iz duela Hjuston – San Antonio, gde je rezultat trenutno 2:2.