0
Košarka

ČUDESNI SRBIN: Jokić se borio sa faulovima, ali je pokazao magiju Dirku Novickom! (VIDEO)

Objavljeno: 07.02.17 u 09:10

Ponovo je odigran veliki broj utakmica u najjačoj ligi na svetu, svi timovi košarkaša Srbije igrali su svoje duele, ali se ponovo samo Nikola Jokić istakao i to u duelu sa Dirkom Novickim.

Nikola Jokić noćas je bio deo ubedljive pobede Denvera nad Dalasom rezultatom 110:87, iako je ta razlika tokom utakmice bila mnogo,mnogo veća. Srbin se ‘ugradio’ u ovaj trijumf sa 13 poena i devet asistencija, a u većem doprinosu i izvesno novom ‘dabl-dablu’ sprečili su ga problemi sa faulovima.

Popularni ‘Džoker’ jeste zvezda u NBA ligi, ali će te male korekcije morati da ispravi kako bi postao ‘Hall of fame igrač’. Do tada, bez ikakvih problema će prodavati fore čak i najvećim igračima i legendama ove lige.

Slavni Dirk Novicki je u direktnoj igri ‘jedan na jedan’ osetio šta ume i kako u momentu improvizuje srpski košarkaš.

(Izvor: youtube / PECINAR BUDUCNOSTI)

(Izvor: youtube / DownToBuck)

Ostali srpski košarkaši nisu se noćas preterano istakli, Boban Marjanović još jednom je ostao bez minuta u pobedi Detroita nad Filadelfijom rezultatom 113:96, dok je Nemanja Bjelica dobio 13 minuta u igri.

U tesnom porazu od Majamija 115:113, Bjelica je imao svega dva poena i tri skoka, uz šut sa linije penala 0/2.

Najefikasniji na meču bio je Karl Entoni Tauns sa 35 poena i osam skokova, dok je kod ‘vreline’ najistaknutiji bio ‘meč viner’ Goran Dragić sa 33 poena i fenomenalnom asistencijom za Hasana Vajtsajda u momentima kada se utakmica lomila.

(Izvor: youtube / FMJ * NBA Highlights)