1

EVROLIGA: ‘Grobari’ vodili Fener do pobede u Kazanju (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.17 u 19:08

U premijernom meču 19. kola Evrolige Fenerbahče je kao gost savladao Uniks 86:81 i tako udaljio Ruse od plasmana u Top 8 fazu.

Od prvog do poslednjeg minuta je tim Željka Obradovića držao vođstvo u svojim rukama. Tačnije Uniks je vodio samo sredinom druge četvrtine 32:31. Ipak, ‘kanarinci’ su vrlo brzo preokrenuli rezultat i više nisu dopuštali domaćinu da dođe do vođsva. Uniks je najbliži preokretu bio minut pre kraja kada je bilo 84:81 za turski tim, ali je Duverioglu postavio konačnih 86:81.

Fenerbahče je do pobede vodio Datmoe sa 18 poena, Bogdanović je bio sjajan sa 16 poena uz šut za tri 2-3, dok je Veseli ubacio 15 poena, od čega 11 u prvoj četvrtini. Nikola Kalinić je dodao svega dva poena, a Antić sedam koševa. Sa druge strane je Parakhuski ubacio 21 poen, a Džonson 16 poena.