0

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Poraz Mege od Avelina

Objavljeno: 07.12.16 u 22:50

Košarkaši Mega Leksa izgubili su večeras od Avelina sa 61:85 (15:21, 18:16, 10:22, 18:26), u utakmici osmog kola Grupe D Lige šampiona.

Mega je na gostovanju protiv Avelina bila ravnopravna u prvih 20 minuta, ali ekipa Dejana Milojevića u drugom poluvremenu nije uspela na pravi način da parira protivniku, pa je na kraju upisala šesti poraz u Ligi šampiona.

Megu je predvodio Stefan Glogovac sa 13 poena, dok je Kostja Mušidi ubacio jedan manje.

U ekipi Avelina istakao se Adonis Tomas sa 19 poena, a Džo Reglend postigao je 13.

Avelino je nešto lošije igrao u prvom poluvremenu, u kom je Mega uspevala da održava jednocifreni zaostatak.

Italijanska ekipa je zaigrala znatno bolje u odbrani u drugom poluvremenu, postepeno je počela da uvećava prednost, pa je na kraju treće deonice vodila sa 59:43. Avelino je sačuvao stečenu prednost u poslednoj deonici i tako ostvario šesti trijumf u Ligi šampiona.