0

ABA LIGA: Budućnost privremeno prva

Objavljeno: 27.11.16 u 20:59

Meč u Železniku je protekao bez iznenađenja, Budućnost je nastavila pobednički niz.

Prvi kvartal je protekao u znaku gostiju koji su zasipali koš FMP-a i ubacili čak 29 poena. Domaći tim je do poluvremena uspeo da stane na noge i pruži otpor Podgoričanima koji su na odmor ipak otišli sa dvocifrenom prednošću.

Tandem bivših košarkaša Crvene zvezde, SavovićVilijams, je uticao na stvaranje nove poenterske serije Budućnosti koja je nakon trećeg perioda imala prednost od 21 poena. Ostalo je još 10 minuta u završnoj četvrtini da se i zvanično gostujuća ekipa zavede kao pobednik na ovom meču, mada je u poslednjem minutu utakmice FMP smanjio prednost na jednu cifru. Konačan ishod meča bio je 69:77.

Boris Savović i Markus Vilijams su postigli po 17 poena, dok je Amerikanac uz to imao sedam asistencija. Sa 16 poena pratio ih je Šehović. U suparničkom taboru su dvocifreni bili Bolden sa 12 i Čović sa 11 poena.