0

JOŠ SAMO MALO: Orlovi preslišali Angolu

Objavljeno: 06.07.16 u 19:55

Reprezentacija Srbije savladala je Angolu više nego ubedljivo – 83:60.

Iako je veći deo prve četvrtine protekao u egal igri, reprezentacija Srbije je na prvu pauzu otišla sa sedam poena prednosti – 30:23.

Drugu četvrtinu naši reprezentativci odigrali su nešto slabije, pogotovo samu završnicu, pa je Angola, zbog velikog broja skokova u napadu, ostala na manje od deset poena manjka – 47:38.

Ipak, treća četvrtina donela je i odličnu igru naših u odbrani, Angola je spuštena na 13 poena dok je naš tim postigao 22, i u poslednjih 10 minuta naša reprezentacija je ušla sa velikih 18 poena prednosti, što je do kraja susreta uspela i da poveća na velikih +23 za plasman u polufinale.

Srbija će u polufinalu igrati protiv Japana ili protiv Češke.

SRBIJA – ANGOLA 83:60 (30:23, 17:15, 22:13, 14:9)
Beogradska Arena (10.429)

SRBIJA: Teodosić 8, Simonović 0, Dangubić 0, Bogdanović 12, Marković 12, Kalinić 0, Nedović 5, Birčević 6, Raduljica 13, Jokić 17, Štimac 3, Jović 7.

ANGOLA: Domingoš 0, Gonsalveš 2, Moraiš 7, Santoš 9, Pualo 0, Souza 2, Fernandeš 3, Ambrozio 7, Manuel 3, Ndonijema 8, Žoakin 9, Mur 10.