0

SJAJNA IGRA ORLOVA: Srbija u poslednjoj proveri ubedljiva protiv Grčke (VIDEO)

Objavljeno: 28.06.16 u 22:48

Košarkaši Srbije su u posednjoj proveri pred start kvalifikacija za Olimpisjke Igre u Kombank Areni ubedljivo savladali Grčku sa 91-76.

Meč nije počeo dobro za tim Aleksandra Đorđevića. Grčka se pokazala kao veoma žilav protivnik, ali raduje dizanje i sve bolja igra reprezentativaca Srbije kako je meč odmicao.

SJAJNI POTEZI U ARENI: Još jedan Alley Oop, Gudurić za Dangubića (VIDEO)

Grci su sjajno počeli meč i bili u stalnom vođstvu, Priključak su držali Teodosić i Nikola Jokić, pa je prva četvrtina završena rezultatom 29-27 za Helene.

fe8537f7-e312-4b5a-bbbf-eaf7b3101c33

Druga četvrtina je opčela sasvim drugačije. Orlovi su stegli u odbrani, a Jokiću i Teodosiću se priključio još jedan raspoložen igrač. Carovao je pod oba obruča Miroslav Raduljica, a u finišu poluvremena je sjajno odigrao i Stefan Jović, za vođstvo 53-46 na kraju prvog poluvremena.

5df7f872-e893-499f-9932-265cf9bf7825

Treća četvrtina bila je slična drugoj, igralo se koš za koš, pa Srbija nije uspela da se odepi i ostvari neku veću prednost.

Međutim, u poslednjoj četvrtini reprezentacija Srbije dodaje gas. Sve je prštalo od lepih poteza, a u jednom momentu Orlovi su se odlepili i na +20.

KAKVA BOMBA: Alley Oop Bogdanovića za Raduljicu (VIDEO)

Na kraju, 91-76 za Srbiju. Dobra i lepršava igra koja uverava da će Srbija na Kvalifikacvionom turniru biti prava i plasirati se na Olimpijske Igre.

654de6b4-f8c4-4001-a9f2-4c5944c24f48

Pored ubedljive pobede, treba naglasiti da su večeras za nacionalni tim debitovali Marko Gudurić i Rade Zagorac.

U reprezentaciji Srbije najubedljiviji je bio Nikola Jokić sa 20 poena i 5 skokova. Teodosić je postigao 16 poena i imao 3 asistencije, a Raduljica 14 poena i 2 skoka.

U reprezentaciji Grčke su se istakli Atetokunbo sa 14 i Perperoglu sa 12 postignutih  poena.

bc353d8a-f168-4afb-a4d5-84101ecfbb70

Ovo je bila poslednja pripremna utakmica reprezentacije Srbije pred Kvalifikacioni turnir koji će se igrati u Beogradu od 4. do 9. jula.

(Izvor: Sport Nation/youtube)

Protivnici reprezentacije Srbije če biti Portoriko i Angola, dok su u drugoj grupi Češka. Letonija i Japan.

Samo pobednik turnira će obezbediti plasman na Olimpijske Igre.