0

EVROKUP: Strazbur prvi finalista

Objavljeno: 06.04.16 u 22:02

Pobedom nad timom Trenta od 86:78, košarkaši Strazbura uspeli su da nadoknade minus iz prvog meča i plasiraju se u finale.

Prvi meč italijanski predstavnik dobio je u Francuskoj 74:68, da bi Strazbur u drugom meču uzvratio, nadoknadio -6 iz prvog meča i za dva poena u celokupnom skoru obezbedio plasman u finale i meč za Evroligu.

Tokom prvog poluvremena, vladala je rezultatska klackalica, tako da je Strazbur na poluvreme otišao sa poenom prednosti (36:35).

Ipak, dobra igra u napadu u trećoj četvrtini donela je prednost od 11 poena pred poslednju četvrtinu – 62:51.

MICIĆ PRIZIVA ŠPANCE: Želimo Kuću…

U poslednjoj četvrtini, prednost tima iz Francuske išla je i do 19 poena (72:53). Ipak, Trento je odbio da se preda, pa je na četiri minuta do kraja prišao na 75:68, ali to je bilo sve što su uspeli da urade. Na kraju susreta, 86:78, i plasman Strazbura u finale u kom čeka pobednika meča Gran Kanarija – Galatasaraj (turski predstavnik ima +14 iz prvog meča).

Najefikasniji kod domaćih bio je Paskolo sa 22 poena, Loket i Rajt su dodali po 16, dok je Strazbur do pobede vodio Dupor sa 20, koliko je ubacio i Kolins, uz dva indeks poena manje.