0

ENDESA LIGA: Silna Unikaha, raspucani Nelson pred dolazak u Pionir

Objavljeno: 17.01.16 u 20:10

Košarkaši španske Unikahe pružili su večeras sjajnu partiju i demolirali ekipu San Sebastijana rezultatom 94:55, i u dobrom raspoloženju dolaze u Beograd.

Ne baš dobre vesti za sve one kojima je crveno-bela boja u srcu… U svojoj dvorani, pred gotovo 7.000 gledalaca, naredni protivnik Crvene Zvezde u 4. kolu TOP 16 faze Evrolige, ekipa španske Valensije, bukvalno je počistila sa parketa ekipu San Sebastijana. Ni jednog momenta pobeda domaćih nije dolazila u pitanje, nego je prednost samo rasla iz minuta u minut, tako da je ekipa Unikahe dobila ubedljivo svaku četvrtinu meča (22:14, 21:13, 27:14, 24:14).

Posebno raspoložen u ovom meču, bio je bivši košarkaš Crvene Zvezde, De Markus Nelson, sa 16 ubačenih poena, uz odlične procente šuta (2/2 za jedan, 4/6 za dva i 2/2 za tri). Naš Nemanja Nedović nije imao svoje veče, i za 12 minuta provedenih u igri, ubacio je pet poena. Čak pet košarkaša domaće ekipe imalo je dvocifreni košgeterski učinak. Kod gostiju, najefikasniji je bio Temi Urtasun sa devet poena.

Meč Crvena Zvezda – Unikaha, na programu je u petak, 22. januara, sa početkom u 20 sati, u beogradskoj hali Pionir.