0
Košarka

BEKO BBL: Pobeda Bajerna za prestizanje Albe, Brose prebacio ‘stotku’

Objavljeno: 17.01.16 u 23:45

Danas su odigrana poslednja tri meča 18. kola BBL lige, čime je kompletirana ova runda takmičenja.

Košarkaši Bajerna su u Minhenu savladali Bremerhafen rezultatom 96:86, čime su prestigli Albu na tabeli. Izabranici Svetislava Pešića su na poluvremenu imali 14 poena prednosti, a tokom treće četvrtine prednost je porasla i na maksimalnih 16. Iako je Bremerhafen uspeo tokom poslednje četvrtine da smanji zaostatak na samo tri poena, košarkaši Bajerna su ipak na kraju, posle penal završnice, slavili sa dvocifrenom prednošću.

Srpski košarkaš, Duško Savanović je za 20 minuta i 45 sekundi provedenih na terenu, postigao samo osam poena (2/5 za dva, 0/6 za tri i 4/4 slobodna bacanja), imao pet skokova, dve ukradene i dve izgubljene lopte, ali je napravio pet ličnih grešaka zbog čega je morao ranije da napusti meč. Ostvario je indeks korisnosti pet. Najefikasniji kod domaćih je bio Brajs Tejlor sa 19 , a kod gostiju, Kajl Fog sa 26 poena.

Ekipa Brosa basketsa je u neverovatnom „NBA“ meču, gde je viđeno 205 poena, savladala ekipu Getingena rezultatom 113:92. Pobjednik meča se već znao nakon prvog poluvremena, posle kog je Brose baskets imao nedostižnih 29 poena prednosti. Najefikasniji kod domaćina bio je Luka Štajeger sa 22, a kod Getingena, Harper Kemp sa 26 poena.

Kosarkaši Ulma su se mučili prve tri četvrtine u gostima protiv nezgodne ekipe Bona, ali su ipak na kraju slavili pobedu rezultatom 95:79. Najefikasniji kod domaćih je bio Florian Koh sa 22, a kod gostiju Rejmar Morgan sa 20 poena.

U ranije odigranom meču, srpski reprezentativac, Dragan Milosavljević je bio najefikasniji u ekipi Albe u veoma čudnom meču, koji je završen rezultatom 46:43 za Braunšvajg. Za 34 minuta i 37 sekundi provedenih na terenu, Dragan Milosavljević je ubacio 13 poena (2/3 za dva, 2/7 za tri, 3/4 slobodna bacanja). Tome je dodao osam skokova, dve izgubljene lopte i dva faula i ostvario je indeks korisnosti 12.

Nije bio loš ni srpski košarkaš Oldenburga, Nemanja Aleksandrov, koji je u porazu svoje ekipe od Bajrota, rezultatom 85:73, postigao devet poena (4/5 za dva, 0/2 za tri i 1/1 slobodna bacanja) za 28 minuta i 18 sekundi provedenih na terenu. Imao je još i šest skokova, dve asistencije i dva faula. Ostvario je indeks korisnosti 14.