0

ABA JTD: Raspucani Sinovec i Mulalić rešili slovenački derbi posle dva produžetka

Objavljeno: 22.12.15 u 23:18

U slovenačkom derbiju 16. kola ABA j.t.d. lige Krka je u Novom Mestu savladala Tajfun rezultatom 103:96 (19:17, 18:32, 16:18, 21:7, 29:22).

Ako gledamo da je Tajfun bio uspešniji od Krke u prošlogodišnjem prvenstvu Slovenije, kao da i ove sezone deluje kao najozbiljniji kandidat da tu titulu i odbrani, možemo reći da je bio favorit u današnjem susretu protiv Krke.

Tako je i protekao veći deo susreta, a tri četvrtine Tajfun je imao veliku prednost, konstantno oko petnaestak poena razlike. Međutim, poslednja četvrtina sve je promenila, a domaći tim se u potpunosti vratio u meč, pa se posle 40 minuta igre otišlo u produžetke rezultatom 74:74.

A tamo je, posle po jednog pogotka ispod koša za dva poena, Ponjavić pogodio trojku na jednoj, a Mulalić na drugoj strani. Sandi Čebular je sa penala doneo tri poena prednosti, ali je Mulalić pogodio novu trojku gotovo iz okreta za novo izjednačenje na 10 sekundi do kraja.

Bratož je prodao loptu bukvalno izvodeći je iz auta, ali Rebec nije uspeo da realizuje napad Krke za pobedu, pa je meč otišao u još jedan produžetak.

Tada je stvar u svoje ruke preuzeo najbolji na današnjem meču Stefan Sinovec koji je sa dve vezane trojke potpuno razbio ekipu Tajfuna, a kada mu se sa još jednom pridružio i Mulalić slavlje domaće publike moglo je da počne.

Najefikasniji je bio Stefan Sinovec sa čak 31 poenom, Lalić je imao 18 Mulalić je ubacio 15, a Lapornik 13 poena. U timu Tajfuna najviše se istakao Bratož sa 20 ubačenih koševa.